jkh
14 مرداد 1401 - 13:20

فیلم/اقامه عزاداری شیرخوارگان حسینی در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- همزمان با نخستین جمعه از ماه محرم‌الحرام آیین‌های عزاداری از جمله همایش شیرخوارگان حسینی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

دریافت

59 MB

دریافت

59 MB

دریافت

59 MB59 MBدریافت

24 MB

دریافت

24 MB

دریافت

24 MB24 MBدریافت

48 MB

دریافت

48 MB

دریافت

48 MB48 MBبه گزارش ایرنا، استاد حوزه علمیه قم با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) گفت: فرزندان نزد والدین امانت الهی هستند و خداوند تمامی نعمت‌های بی‌بدیل را به انسان‌ها امانت داده و بر امانت‌داری و پرهیز از خیانت در امانت تاکید کرده است.

حجت‌الاسلام محمد همتیان در آیین شیرخوارگان حسینی در مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد تاکید کرد: نعمت‌هایی که خداوند به انسان‌ها داده است باید در مسیر درست از آن بهره‌گیری و استفاده شود.

وی مراقب از امانت‌ها و نعمت‌های الهی و رعایت حجاب را ضروری دانست و افزود: در روز قیامت بانوانی که حجاب خود را حفظ و رعایت نکرده‌اند، پاسخ و دفاعی در برابر خداوند و اولیای الهی ندارند.

همتیان تصریح کرد: افرادی که به‌جای فرزندآوری به فکر نگهداری از حیوانات افتاده‌اند انسان‌هایی کوته‌فکر هستند و در روز قیامت هیچ پاسخی برای ارائه و حرفی برای گفتن ندارند.

به گزارش ایرنا، این مراسم به‌طور همزمان در مصلی امام خمینی (ره) شهرکرد و ۵۰ نقطه دیگر از استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

در این آیین مداحی، روضه‌خوانی و نذرنامه مادران برای فرزندان اجرا و قرائت شد.

شیرخوارگان حسینی

شیرخوارگان حسینیشیرخوارگان حسینی

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536246