jkh
06 مرداد 1401 - 10:56

نجات اهالی روستای زین آباد داراب از سیلاب

با توجه به میزان بالای بارش‌ها و جاری شدن سیلاب در شهرستان داراب، اهالی روستای زین آباد که در معرض خطر قرار داشتند با تلاش‌های جهادی اعضای ستاد بحران، شورای تامین، نیروهای امدادی، بسیج و کمک های مردمی به مناطق امن منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از داراب، در پی بارش های سیل آسای فصلی در جنوب فارس برخی روستاها و مناطق عشایرنشین داراب در محاصره سیل قرار گرفتند که با کمک نیروی های امداد و ستاد بحران شهرستان برخی از این مناطق تخیله شدند.

فرماندار ویژه داراب با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون خسارت جانی گزارش نشده و میزان خسارات احتمالی پس از بررسی دقیق اعلام خواهد شد عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده مدیران کل آبفا، گاز، بنیاد مسکن، راهداری و حمل نقل جاده ای، جهاد کشاورزی و معاون عمرانی استانداری فارس، امروز جهت بررسی مسائل و مشکلات  روستاها و مناطق سیل زده و برآورد خسارات وارده به این شهرستان سفر می کنند.

فرهاد سعدی گفت: با تلاش‌های ستاد مدیریت بحران و اعضای شورای تأمین شهرستان داراب، عملیات پاکسازی مسیر برای انتقال کامل مردم روستای زین آباد سنگی در بخش جنت شهرستان داراب انجام شد و انتقال مردم در محاصره سیل «زین آباد سنگی» بدون مشکل انجام شد.

وی افزود: مسیر ارتباطی این روستا که  شب گذشته دچار آسیب جدی شده بود، توسط ماشین آلات راه سازی پاکسازی شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران داراب در ادامه عنوان کرد: کار تخلیه افراد توسط ۵ دستگاه اتوبوس صورت گرفت و تلاش‌های عوامل امدادی و راهداری و مجموعه اداری شهرستان تا تخلیه کامل مردم ادامه دارد و همه نیروها تا پایان این بحران در کنار مردم هستند.

سعدی همچنین از تخلیه روستای رُمبه و تعداد معدودی از ساکنان کوه سفید داراب که برای احشام خود در روستا مانده بودند، خبرداد و افزود: میزان بارش‌های پنجم مرداد ماه  ۵۲ میلیمتر بوده است و با توجه به میزان بالای بارش‌ها و جاری شدن سیلاب، تعدادی از اهالی روستاهای زین آباد و رمبه که در معرض خطر قرار داشتند با تلاش‌های جهادی اعضای ستاد بحران، شورای تامین، نیروهای امدادی، بسیج و کمک های مردمی روند تخلیه به شکل مناسبی انجام و اهالی به مناطق امن منتقل شدند.

انتهای پیام/ ج

منبع: فارس
شناسه خبر: 482465