jkh
18 مرداد 1401 - 09:42

دمای هوا در خراسان رضوی کاهش می‌یابد /پیش‌بینی بارش‌های رگباری

مشهد ـ کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: تا اواخر هفته دمای هوا در خراسان رضوی با شیب ملایم کاهش پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا عنایتی اظهار کرد: دمای هوای شهر مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۲۲ و ۳۶ درجه سانتیگراد در نوسان بود و پیش بینی می‌شود امروز نیز در گرم‌ترین ساعت با یک درجه کاهش نسبت به روز گذشته به ۳۵ و در خنک‌ترین ساعات به ۲۱ درجه بالای صفر برسد.

خبرگزاری مهرکارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از بعداز ظهر امروز و در نواحی شمالی استان با افزایش ابرناکی و ایجاد بارشهای رگباری امکان ایجاد سیلاب و رواناب دور از انتظار نیست.

بعدازبارشهایروانابوی بیان کرد: در مناطق بادخیز نیمه جنوبی، شرقی و غربی خراسان رضوی هم با افزایش سرعت و شدت وزش باد تا اواخر هفته شاهد افزایش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و ایجاد خسارت خواهیم بود.

عنایتی گفت: طی شبانه روز گذشته قوچان با کمینه دمای هوای ۱۶ درجه و داورزن با بیشینه دمای هوای ۴۱ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده اند و در همین مدت بیشترین سرعت وزش باد از شهرستانهای تایباد و سبزوار با ۵۴ کیلومتر در ساعت ثبت و گزارش شده است.

داورزناندشهرستانهای

منبع: مهر
شناسه خبر: 552642