jkh
08 مرداد 1401 - 17:11

۴هزار نفر گرفتار سیل و آبگرفتگی در چهارمحال و بختیاری امدادرسانی شدند

شهرکرد- ایرنا-مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از امدادرسانی به چهار هزار و ۳۷۴ نفر آسیب‌دیده از سیل و آبگرفتگی ناشی از بارش باران موسمی مونسون روزهای اخیر ، خبر داد.

ایرج کیانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در بارش‌های سیل آسای تمام نقاط استان تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفت، افزود: در این مدت به ۸۰۰ خانوار در ۲۰۷ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین استان امدادرسانی شد.

ایرج کیانیمدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: در این مدت ۲۰۱ نفر متاثر از سیل و آبگرفتگی اسکان اضطراری داده شدند و ۳۰ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد.

وی با اشاره به آبگرفتگی منازل مسکونی گفت: در این مدت تخلیه آب از ۳۰۰ واحد مسکونی انجام شد.

کیانی اظهار داشت: از ابتدای بارش موسمی مونسون ۲۹ تیم عملیاتی شامل ۵۱۰  امدادگر و نجاتگر در امدادرسانی به سیل و آبگرفتگی منازل مسکونی با استفاده از ۲۲ دستگاه موتورپمپ و لجن‌کش فعال شدند و ۳۳ دستگاه چادر ، ۶۴۹ تخته پتو، ۱۰۲ تخته موکت، چهار هزار و ۴۵۰ کیلوگرم نایلون، ۳۴۴ بسته غذایی و ۵۲۰ قوطی انواع کنسروجات بین مردم توزیع کردند.

وی از مردم خواست تا از هرگونه تردد و توقف در مجاورت منابع آبی و مناطق با احتمال وقوع صاعقه، جاری شدن روان آب و سقوط اجسام و درختان جدا پرهیز کنند و از رودخانه‌ها و مسیل‌ها فاصله بگیرند.

به گزارش ایرنا، بارش باران موسمی مونسون از بعدازظهر روز پنجشنبه در بیشتر نقاط چهارمحال و بختیاری آغاز شد و این بارش‌ها تا روز دوشنبه ادامه دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 499317