jkh
12 مرداد 1401 - 11:28

۷.۵ میلیون متر مکعب آب به حجم ذخیره سد کوثر اضافه شد

مدیرعامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷.۵ میلیون مترمکعب در بارندگی‌های اخیر سامانه مونسونی به آب سد کوثر اضافه شد.

- اخبار استانها -آرش مصلح در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: حجم فعلی سد کوثر گچساران 452.6میلیون مترمکعب بوده که 7.5 میلیون مترمکعب در بارندگی‌های اخیر سامانه مونسونی به آب این سد اضافه شده است.

یاسوجیاسوجوی با اشاره به اینکه سد کوثر ظرفیت مهار شد 94.4 میلیون مترمکعب سیلاب را دارد، افزود: در سد شاه قاسم یاسوج افزایش محسوس حجم نداشته‌ایم زیرا در حوضه آبریز این سد تاکنون سیلاب عمده‌ای رخ نداده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد افزود: 7 طرح تغذیه مصنوعی و کنترل سیلاب حدود 750 هزار آب مهار کرد.

وی خاطرنشان کرد: دبی ورودی به سد کوثر در بالاترین حد به 41 مترمکعب بر ثانیه رسید که در صورت عدم وجود سد باعث خسارت های جانی و مالی فراوانی در پایین دست می‌شد.

مصلح با اشاره به آماده‌باش نیروهای این شرکت تصریح کرد: میزان روان‌آب بستگی به شدت بارش‌ها دارد اما ظرفیت‌های خوبی برای مهار این روان‌آب‌ها وجود دارد.

وی افزود: در سد کوثر توان ذخیره‌سازی حدود 65 میلیون مترمکعب و در سد شاه قاسم حدود هفت میلیون مترمکعب وجود دارد و نگرانی از این بابت نداریم.

لبیک گروه‌های جهادی به فرمان رهبر انقلاب/ بسیجیان شهرقدس به روستای سیل‌زده مزداران گسیل شدند + تصاویر

لبیک گروه‌های جهادی به فرمان رهبر انقلاب/ بسیجیان شهرقدس به روستای سیل‌زده مزداران گسیل شدند + تصاویرسیل 1200 میلیارد تومان به کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زد

سیل 1200 میلیارد تومان به کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خسارت زدخسارت سنگین سیل به شیلات چهارمحال و بختیاری/ 2500 تن ماهی تلف شد

خسارت سنگین سیل به شیلات چهارمحال و بختیاری/ 2500 تن ماهی تلف شدمصلح ادامه داد: طرح‌های تغذیه مصنوعی ناصرآباد گچساران، شیخ خواجه، گرگدا در گچساران، کلاچو و تنگ سپو در کهگیلویه و سولک در بهمیی نیز حدود پنج میلیون مترمکعب را مهار می‌کنند.

انتهای پیام/544/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 524875