jkh
04 بهمن 1401 - 22:57

موجی از اعتصاب ها سراسر اروپا را فرا گرفته است

یک نشریه سوئیسی در مطلبی به موج اعتصاب های گسترده که سراسر اروپا را فرا گرفته اشاره کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اس ار اف سوئیس در گزارشی به موج اعتصاب های گسترده که سراسر اروپا را فرا گرفته پرداخته و نوشت: در حال حاضر به نظر می رسد اروپا درگیر موجی از اعتصابات شده است. در ایتالیا، کارکنان پمپ بنزین می خواهند از عصر سه شنبه به مدت 24 ساعت اعتصاب کنند. در فرانسه، هزاران نفر شنبه گذشته علیه اصلاحات برنامه ریزی شده بازنشستگی دولت تظاهرات کردند.

در برلین در فرودگاه های پایتخت آلمان، اعتصاب خدمات زمینی، شرکت فرودگاه و امنیت هوانوردی برای چهارشنبه اعلام شده است، در پرتغال نیز اعتصاب خدمه کابین هواپیمایی TAP اعلام شد که البته اکنون به دلیل پذیرش پیشنهاد مدیریت لغو شده است.

در انگلیس هم مدتهاست که کارکنان بخش های مختلف برای دستیابی به دستمزد بهتر اعتصاب می کنند.

اما این پرسش مطرح است که چرا الان این همه کارمند اعتصاب می کنند؟ توماس استراومن، مورخ اقتصادی در دانشگاه زوریخ می گوید: این تصادفی نیست که تعداد زیادی از مردم در حال حاضر در اعتصاب هستند. وی همچنین تاکید کرد: این یک پیشرفت کلی است. دو دلیل اصلی برای این وجود دارد: نرخ تورم بالا منجر به از دست دادن دستمزدهای واقعی برای کارگران در صورت عدم دفاع از آن ها می شود. ثانیاً، کارمندان در موقعیت خوبی قرار دارند زیرا به گفته استراومن، اقتصاد در مرحله بسیار خوبی است و در واقع در حال حاضر بیش از حد گرم شده است. ( در این شرایط امکان دستیابی کارکنان به خواسته ها بیشتر است.)

استراومن می گوید: مراحل تورمی همیشه غافلگیرکننده است. معمولا مدتی طول می کشد تا دستمزدها و قیمت ها تعدیل شوند. اول، قیمت ها و به دنبال آن دستمزدها پس از تاخیر افزایش می یابد. این اغلب منجر به از دست دادن قدرت خرید می شود، بخصوص اگر با این شرایط مقابله نشود.

به گفته این کارشناس اروپایی همه چیز در سال های کرونا منجمد شد، سرمایه گذاری ها نیز نادیده گرفته شد و مردم پول کمتری خرج کردند. الان یکدفعه همه جا سرمایه گذاری می شود، و مصرف افزایش پیدا کرده که این منجر به این بازار کار فرسوده و اعتصاب ها هم می شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 996231