jkh
08 مرداد 1401 - 18:32

«مصطفی الکاظمی»: گروه های سیاسی فورا گفتگو را شروع کنند

نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق تاکید کرد که گروه های سیاسی در اسرع وقت گفتگو را به دور از حذف رقیب شروع کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، مصطفی الکاظمی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق با تاکید بر لزوم شروع فوری گفتگوها میان گروه‌های سیاسی این کشور، گفت که من خواستار تعامل با خردورزی، وجدان و روحیه همکاری در برابر کسانی هستم که می‌خواهند در کشور فتنه انگیزی کنند.

خبرگزاری مهروی افزود: همه احزاب و گروه‌های سیاسی و طرف‌های تأثیرگذار در قبال رخدادهای جاری عراق مسئول هستند؛ چرا که عراقی‌ها به دنبال فتنه، نزاع، جنگ و نفرت نیستند بلکه به آینده‌ای روشن چشم دوخته اند.

الکاظمی ادامه داد: بحران فعلی سیاسی بوده و بنابراین راه حل آن نیز سیاسی است و هر چیزی از رهگذر امتیاز دادن به خاطر کشور و شهروندان عراقی ممکن است.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق خواستار آرامش، صبر، عقلانیت و کشیدن نشدن به سمت درگیری با نیروهای امنیتی و احترام به نهادهای دولتی شد و گفت: همه ما باید با هم همکاری کنیم؛ چرا که آتش فتنه همه را می‌سوزاند و شرایط بسیار دشوار است.

وی ادامه داد: ما باید حول محور عراق و عراقی متحد و منسجم باشیم و نه منافع محدود و گذرا، من به مسئولیت خود عمل خواهم کرد و ما حاضریم هر کاری که لازم باشد را انجام دهیم و در گفته خود صادق هستیم و دیگران نیز باید به مسئولیت خود عمل کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 499796