jkh
30 دی 1401 - 17:15

امام جمعه سمنان: دولت برای کاهش آلایندگی به واحدهای صنعتی تسهیلات بدهد

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان به آلایندگی برخی واحدهای صنعتی در کشور و استان سمنان اشاره کرد و گفت: ارائه مشوق و تسهیلات برای واحدهای تولیدی به‌منظور کاهش آلایندگی مورد توجه باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مرتضی مطیعی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان که در مسجد امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد با اشاره به شکست دشمن در پروژه ناامن‌سازی و ایجاد اغتشاشات وسیع در ایران و پایان آشوبگری‌ها در کشورمان اظهار داشت: دشمن با همراهی و وحدت ملت شکست سنگین را متحمل شد.

وی با اشاره به اقدام اروپا و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی تصریح کرد: دشمن پس از شکست در اقدام‌های اخیر و نافرجام ماندن نقشه‌های شوم خود، با صدور قطعنامه به دنبال تنفس مصنوعی (به آشوبگری‌ها در ایران) است.

امام‌جمعه سمنان با اشاره به اینکه پارلمان اروپا با طناب پوسیده صهیونیست‌ها به ته چاه رفته است تصریح کرد: این اقدام آنها هیچ وجاهت قانونی ندارد و تصمیم‌ نهایی را شورای اروپا می‌گیرد و شورای اروپا هم در خصوص مواردی نظیر این مورد بر مبنای اجماع و نه اکثریت تصمیم‌گیری می‌کند.

مطیعی با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران نهاد نظامی رسمی کشور و مورد حمایت همه ما قرار دارد یادآور شد: همگان بر این مهم صحه می‌گذارند که در تمام بحران‌های کشور و هرجایی که کاری بر زمین‌مانده است سپاه و بسیج پیش‌قدم و در خط مقدم کمک به مردم بوده است.

وی با بیان اینکه صدور قطعنامه قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی، اقدام سخیف و ریشه در خباثت دشمنان دارد و ملت ایران این اقدام سخیف را محکوم می‌کند عنوان کرد: آمریکا و متحدانش در اغتشاشات اخیر با وجود برنامه‌ریزی‌های منسجم شکست خوردند و نقشه‌های شوم آنها نابود شد و به همین سبب به دنبال اقدامات تلافی‌جویانه بوده و از هر طریقی به دنبال ضربه زدن به کشور هستند و این اقدام آنها نیز در همین راستا است.

"جهاد تبیین" نیاز ضروری امروز کشور

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به نوسانات قیمت طلا در روزهای اخیر عنوان کرد: دشمنان با راهبردهای مختلف به دنبال ضربه به کشور است.

مطیعی با اشاره به مهم‌ترین علت‌‌های حوادث اخیر در کشور تصریح کرد: ضعف در جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی دستاوردها عامل حوادث اخیر بود.

وی جوانان را آینده‌سازان کشور عنوان و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با تحصیل و تقویت دانش خود در پیشرفت و توسعه ایران نقش‌آفرینی کنند.

امام‌جمعه سمنان اضافه کرد: بیان دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، تبیین اسلام ناب و توجه بیش‌ازپیش به جهاد تبیین ضرورت جامعه امروز است و باید بیش‌ازپیش موردتوجه باشد.

"وحدت" و "کار جهادی" موردتوجه جدی همگان باشد

خطیب نماز جمعه سمنان با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی و فرموده‌های ایشان در این دیدار تأکید کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین تبلیغات اسلامی بر آن تأکید داشتند؛ نیاز امروز کشور اتحاد و همدلی علی‌الخصوص در میان نیروهای انقلابی است.

مطیعی تأکید بر اینکه امروز وحدت و کار جهادی لازمه جامعه بوده و نیروهای انقلابی باید با یکدیگر همراه باشند خاطرنشان کرد: البته کار جهادی در راستای توسعه و پیشرفت کشور باید مورد توجه مسئولان نیز باشد؛ چراکه وحدت، همراهی و همدلی ملت ایران و مسئولان برای کمک به هم‌وطنان در زمان بحران همواره زبانزد و افتخارآفرین بوده است و باید در همه زمان‌ها و عرصه‌ها شاهد این وحدت در کشور باشیم.

وی با اشاره به دیگر نکات مطرح‌شده از سوی مقام معظم رهبری در دیدار ایشان با کارکنان و مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری باید برای تمامی مسئولان فرهنگی جامعه موردتوجه و اهتمام ویژه باشد.

امام‌جمعه سمنان عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری باید از تمام ظرفیت‌های موجود در جهت کار فرهنگی و جهادی بهره گرفته و همچنین در برخورد با جوانان اقتضائات لازم لحاظ شده و اگر اشتباهی می‌کنند مانند معاندین با آنها برخورد نشود.

نمونه‌ای از رفتار درس‌‌آموز رهبر انقلاب

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به برودت شدید هوا در کشور و مشکل کمبود گاز کاهش فشار آن در برخی نقاط کشور خاطرنشان کرد: همراهی مردم و وحدت آنان این مشکل را نیز از سر ملت ایران رفع کرد.

مطیعی ضمن قدردانی از همراهی مردم در جهت مدیریت مصرف گاز در کشور تصریح کرد: همراهی مردم در بحران‌ها قابل ستایش است.

وی با بیان اینکه دیگر مقام معظم رهبری نیز با رفتار درست خود موجب هدایت رفتار مردمی شدند به نمونه‌ای از رفتار درس‌آموز ایشان در دیدار با مسئولان و کارکنان سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: حاضر شدن مقام معظم رهبری با لباس گرم در دیدار با کارکنان و مسئولان تبلیغات اسلامی برای بیان اهمیت صرفه‌جویی در مصرف گاز، نمونه‌ای از این رفتارهای درس‌آموز ایشان برای همه آحاد جامعه است.

مراقب هوا باشیم!

امام‌ جمعه سمنان با اشاره به فرارسیدن روز هوای پاک و لزوم عزم همگانی برای داشتن این نعمت مهم عنوان کرد: به گفته کارشناسان، وسایل نقلیه عامل بخش اعظمی از آلودگی هوا در کشور است و باید در این زمینه فرهنگ‌سازی انجام شود.

مطیعی با بیان اینکه از سوی دیگر کارخانجات نیز باید در راستای کاهش آلودگی هوا اقدامات عملی و اساسی انجام دهند، به موضوع آلایندگی برخی واحدهای صنعتی در کشور و استان سمنان اشاره و خاطرنشان کرد: ارائه مشوق و تسهیلات برای واحدهای تولیدی به‌منظور کاهش آلایندگی مورد توجه باشد.

به گفته وی، درختکاری، استفاده از وسایل نقلیه عمومی و توجه به سالم بودن وسایل نقلیه شخصی و نصب فیلترهای تصفیه هوا در کارخانجات از اقداماتی است که باید موردتوجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 987224