jkh
14 مرداد 1401 - 17:10

کاخ سفید: تحرکات نظامی چین مسئولانه نیست/ پکن: تایوان جزء جدایی ناپذیر از چین است

کاخ سفید در حالی با احضار سفیر چین در واشنگتن نسبت به تحرکات نظامی این کشور واکنش نشان داد که وزیر امور خارجه چین بار دیگر بر حاکمیت این کشور بر تایوان تاکید کرد.

- اخبار بین الملل -به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد که سفیر چین را احضار کرده تا به رفتارهای تحریک آمیز این کشور اعتراض کند.

خبرگزاری تسنیمسخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: تحرکات نظامی چین، مسئولانه نیست و با حفظ صلح و ثبات در تنگه تایوان تعارض دارد.

وی ادامه داد: به سفیر چین گفتیم که رفتارهای پکن منبع نگرانی برای ما و تایوان و شرکایمان در جهان است. به سفیر چین توضیح دادیم که ایالات متحده برای مقابله با هر مسیری که چین انتخاب کند، آماده است.

پیش از این نیز شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شده بود که برای پاسخ به هر اقدام تنش آمیز چین آماده است.

چین: تایوان جزء جدایی ناپذیر از چین است

چین: تایوان جزء جدایی ناپذیر از چین استدر عین حال وزیر خارجه چین نیز با تاکید بر حاکمیت این کشور بر تایوان گفت: تایوان جزء جدایی ناپذیر از چین است، به آمریکا اجازه نخواهیم داد از آن سوء استفاده کند

وی ادامه داد: تضمین اجرای اصل عدم دخالت در امور کشورهای دیگر به تشریک مساعی همگان نیاز  دارد.

وانگ یی گفت: سازمان ملل، وجود چین واحد را به رسمیت شناخته و کشورها باید به این  اصل پایبند باشند. می‌خواهم تاکید کنم که ایالات متحده هرگز قادر به توقف عملیات یکپارچه سازی چین نخواهد بود.

وی افزود: تایوان جزء جدایی ناپذیر از چین است و تلاش ایالات متحده برای استفاده از آن با هدف مهار چین هرگز سودی نخواهد داشت. تایوان همواره بخشی از چین بوده و برای همیشه همینگونه خواهد بود.

تشدید اقدامات تنبیهی چین علیه تایوان و آمریکا

تشدید اقدامات تنبیهی چین علیه تایوان و آمریکاآغاز رزمایش نظامی چین در اطراف تایوان

آغاز رزمایش نظامی چین در اطراف تایوانانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 537043