jkh
08 مرداد 1401 - 22:33

افزایش شمار قربانیان سیل کنتاکی آمریکا به ۲۵ نفر/ تعداد مفقودین نامشخص + فیلم و عکس

نیویورک – ایرنا- بارندگی های شدید چند روز گذشته در ایالت کنتاکی امریکا منجر به کشته شدن تاکنون دستکم ۲۵ نفر و صدمه به صدها خانه، خودرو و طغیان رودخانه ها شده است.

اندی بشیر فرماندار کنتاکی روز شنبه به وقت محلی با اعلام آخرین آمار کشته شدگان سیل در این ایالت گفت که با ادامه عملیات امداد و نجات انتظار می رود تعداد قربانیان همچنان افزایش یابد.

وی توضیح  داد: تاکنون ۶۶۰ مورد امداد هوایی با ۳۰ بالگرد انجام شده و همچنین صدها  عملیات نجات با استفاده از قایق در منطقه بلوگرس انجام شده است.

به گفته مقامات این ایالت، دو کودک در میان قربانیان این سیل قرار دارند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه  برای کنتاکی  اعلام شرایط اضطراری کرد و  دستور داد تا کمک های فدرال  برای حمایت از تلاش های بهبودی و بازسازی به کنتاکی ارائه شوند.

با این حال مقامات اعلام کرده اند که به دلیل قطعی خطوط تلفن همراه در بسیاری از شهر های این ایالت، تعیین تعداد مفقود شدگان امکان پذیر نیست.

تصاویر منتشر شده از شهرستان باک هورن نشان می دهند که یک مدرسه تقریبا زیر آب رفته و مقامات هشدار می دهند این سیل می‌تواند بازگشت کودکان به مدارس را پس از پایان تعطیلات تابستانی  تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش فاکس نیوز، بیش از ۲۰۰ نفر در کنتاکی به اردوگاه ها منتقل شده اند و ۲۳ هزار نفر دیگر همچنان به برق دسترسی ندارند.

همچنین ۲۳ هزار و ۱۸۵ خانوار به دلیل سیل و رانش گل که به خانه ها و خودروها صدمه زده است، با قطعی برق مواجه هستند.

سرویس ملی هواشناسی در جکسون در توییتی اعلام کرد که این منطقه از جمعه شب تا شنبه شاهد "کاهش قابل توجه" بارندگی  خواهد بود اما از روز یکشنبه تا سه شنبه بارندگی و طوفان بار دیگر در کنتاکی آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا از تارنمای نشریه نیویورک پست، بر اساس تصاویر و فیلم های منتشرشده، مغازه ها، خانه ها و جاده های بسیاری در بخش شرقی ایالت کنتاکی و همچنین در غرب و جنوب ویرجینیای غربی به دلیل طوفان شدید دچار سیل زدگی شدند. گروه های نجات از بالگرد و قایق برای کمک به افرادی که در دام خشم مادر طبیعت گرفتار شده بودند استفاده کردند.

طی چند روز اخیر، بارندگی مداوم، تلاش‌های امدادی را که پس از طوفان‌های مرگبار باعث جاری شدن سیل و رانش گل در سراسر منطقه کوهستانی کنتاکی شده، با مشکل مواجه کرده است.

جری استیسی، مدیر مدیریت اضطراری شهر پری کنتاکی، سیل اخیر را یک "رویداد فاجعه بار" خواند.

استیسی گفت: «ما در حال حاضر در حالت نجات آسیب دیدگان هستیم. سیل شدید و رانش گل همه جا را فرا گرفته است.»

ماموران شهر کانتی پری به تلویزیون WKYT-TV گفتند که سیل جاده‌ها و پل‌ها را شسته و خانه‌ها را از پایه خراب کرده است. یکی از مسئولان این شهرستان از مردم خواست تا «برای کاهش باران دعا کنند».

https://www.foxweather.com/weather-news/flash-flood-emergency-kentucky-thursday

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 500991